Strona internetowa dla architekta? Już projektujemy!
Strony internetowe dla klientów z różnych branż znacznie się od siebie różnią. W poprzednim artykule pisaliśmy o tym, jak powinna wyglądać strona internetowa dla fotografa, jak ukazać na niej specyfikę jego pracy i twórczość, która jest kluczowa dla artysty. Tym razem skupiamy się na stronie dla architekta. Czy wiesz, jak powinna wyglądać oraz jakie funkcjonalności posiadać? Oto wskazówki – strona internetowa dla architekta od podszewki w agencji interaktywnej Testin.
Przejrzysta strona na solidnych fundamentach
Czego oczekujemy od strony internetowej dla architekta? Na pewno szybkości, łatwości w poruszaniu się pomiędzy kolejnymi zakładkami, a także przejrzystości, aby znaleźć to, co najbardziej nas interesuje. Mówi się, że strona internetowa ma być wizytówką w sieci. W tym przypadku jest ona nie tylko wizytówką, ale dokładnie odbiciem lustrzanym specjalisty.
Współpraca z architektem ma być bowiem przyjemna, sprawna, na jasno określonych warunkach. Dotyczy przecież ważnych życiowych inwestycji. Poprzez witrynę mu dedykowaną musi przemawiać więc wysoka jakość, uporządkowanie, pewność, że trafiliśmy na najlepszą ofertę.
Dla strony www architekta bardzo ważne są również solidne fundamenty (system CMS), atrakcyjny projekt, wygodne rozwiązania. Tak samo jak dla domu, którego plan oferuje architekt.
Adaptacja strony www do oferowanych usług
Jak już wspomnieliśmy, na stronie internetowej dla architekta musi znajdować się jasna oferta, jakie usługi wykonuje dana osoba albo studio architektoniczne. Obecnie klienci szukają nie tylko architekta, który zaprojektuje im dom, ale i profesjonalnego doradcy, który pomoże w finalizacji formalności.
Jeśli więc architekt wykonuje nie tylko indywidualne projekty domów czy też budynków, powinien umieścić inne usługi w widocznym miejscu, a więc menu górnym czy sliderze na stronie. Slider to przesuwające się elementy graficzne. Ma za zadanie przykuć uwagę użytkownika, a więc warto na każdym slajdzie umieścić nie tylko grafikę, ale tekst, który może być właśnie elementem oferty.
Często w ofercie biur projektowych znajduje się nie tylko projekt indywidualny, ale i adaptacja projektu gotowego, baza projektów gotowych oraz wiele innych usług z zakresu późniejszych formalności prawnych i dokumentacji niezbędnej to rozpoczęcia budowy.
Oto jedna ze stron dla architekta, którą wykonaliśmy. Podczas współpracy z biurem projektowym AllPlans skupiliśmy się na jasnym przedstawieniu oferty, subtelnej kolorystyce i sliderze z przykładami projektów oraz usługami. Filary oferty podkreśliliśmy również poprzez kafelki na stronie podlinkowane do dedykowanych im podstron.
Promocja pod klucz, czyli w najlepszym standardzie
Strona internetowa dla architekta powinna sama w sobie promować jego usługi. Co to oznacza? Wielu architektów zamieszcza na niej swoje portfolio, aby użytkownicy wiedzieli, jaki mniej więcej projekt mogą otrzymać i czy dany styl projektowania przestrzeni po prostu im odpowiada. Po takiej wstępnej weryfikacji współpraca od razu może wejść na wyższym poziom.
Poza tym zalecane jest umieszczenie na stronie architekta bloga firmowego. Nie dość, że artykuły ze słowami kluczowymi będą pozycjonować witrynę w Google, to w dodatku poprzez blog może być on w stałym kontakcie z użytkownikami sieci. Porady eksperckie, przykłady realizacji, rozpisanie stylów budynków – wszystko to może pomóc w podjęciu kluczowej decyzji o podjęciu współpracy. Jeśli nie od razu, to na pewno w przyszłości albo zadecyduje o poleceniu architekta znajomej osobie, która będzie go szukać.
Inwestycja w budowę formularza kontaktowego
Formularz kontaktowy jest bardzo ważnym elementem strony internetowej dla architekta. To za jego pośrednictwem można zapytać o konkretną usługę, szczegóły jej wykonania oraz zostawić dane kontaktowe. Wówczas architekt skontaktuje się z nami w dogodnym terminie. Trzeba brać poprawkę na to, że zawód ten wymaga skupienia i dopracowania wielu szczegółów projektu. Dlatego eksperci z branży wolą skontaktować się w chwili przerwy, by móc poświęcić dostateczną uwagę również nowemu klientowi.
Formularz oczywiście powinien znajdować się w widocznym miejscu, najczęściej w zakładce kontakt, w której nie może zabraknąć i bezpośrednich danych kontaktowych, takich jak mail czy telefon.
Strona internetowa dla architekta – wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt
Jesteś architektem albo prowadzisz biuro projektowe? Nie masz jeszcze strony internetowej albo chcesz zamówić projekt nowej, funkcjonalnej strony, która najlepiej ukaże Twoje ofertę w sieci? Zapraszamy do współpracy!
Wykonujemy strony internetowe dla klientów z różnych branż, dostosowane do specyfiki ich działania oraz usług, jakie oferują. Gwarantujemy indywidualny projekt graficzny, szereg funkcjonalności, wdrożenie strony na wygodny w obsłudze CMS.
Skontaktuj się z nami – Twoja nowa strona internetowa dla architekta jest w zasięgu ręki.